Bobas i Tropicielka, czyli zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Pierwsze zajęcia adaptacyjne z Mamą i Siostrą w nowej grupie przedszkolnej Adasia już za nami. Adaś został przyjęty do grupy BOBASÓW i razem z dziewięcioma innymi 2-2,5 latkami będzie przez najbliższe lata spędzał czas na zabawie i nauce.

Mama: Adasiu, jak ma na imię Twoja wychowawczyni w przedszkolu?

Adaś: Yyyy, Honojata. 

Lusia, także dorosła do tego, aby przejść do grupy starszej, czyli do TROPICIELI. Jej wychowawczynią będzie pani Klaudia.

Nasz niespełna 2,5 latek, samodzielnie ubiera buty/kapcie. Samodzielnie też rozbiera się po przyjściu z dworu, zdejmuje: buty, czapkę, bluzę/kurtkę i odkłada na miejsce.Jest samodzielny w toalecie i łazience i tak samo samodzielnie zjada posiłki i pije z ‚dorosłego’ kubka. :)

Po wstępnym zapoznaniu się z nowymi znaczkami, ruszyliśmy do sali Bobasów, by wspólnie się bawić. Adasia zachwyciły zabawki do majsterkowania, pojazdy budowlane i samochody.

Jak na fana misiów przystało, Adasiowi bardzo przypadły do gustu zajęcia. Z radością więc nauczył się pląsu o misiu, pomógł misiowi zbierać jagody i wykonał w 90% samodzielnie, pracę plastyczną.

I znów zabawa, tym razem w sali gimnastycznej. Zdjęć niewiele, bo bawiliśmy się zamiast fotografować. :)

Mamy nadzieję, że adasiowa przygoda z przedszkolem będzie kolorowa i pełna pozytywnych wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>