Samodzielne zakupy pięciolatki!

Lusia robiła listę zakupów :)

Z listą w kieszeni, ruszyliśmy na targ. Najpierw oceniliśmy zawartość wszystkich stoisk…

… następnie Lusia samodzielnie zrobiła zakupy.  Przywitała się ze sprzedawcą, przeczytała ze swojej listy czego potrzebuje, zapytała o cenę (jeśli nie było napisane), poprosiła odpowiednią ilość, wykreślała z listy co już kupiła, odliczała określoną ilość pieniędzy i płaciła. Mama w tej sytuacji służyła wyłącznie za portfel i tragarza. :)

  

Duma z samodzielności dziecka, bezcenna!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Samodzielne zakupy pięciolatki!

 1. ~Karolina pisze:

  Witam serdecznie! Jestem wielka fanka :) Nie mam wykształcenia pedagogicznego i Pani blog jest dla mnie źródłem wiedzy :) mam pytanie, które akurat wyszło przy tym poscie :) Czy uczyła Pani zasad ortografii? Jak uczymy młodsze dzieci czytać i pisac jak rozwiazac kwetsie ortografii? Jak Lusia napisała „żotkiewka” To pani poprawia, czy nie mówić nic? Dziekuje bardzo za odpowiedz

  • Mama Lusi i Adasia -> Karolina pisze:

   Lusia ma 5 lat i sama wyraża chęć pisania czy nauki czytania. Zna wszystkie litery. Ostatnio zapytała jak się pisze „SZ”, jednak dzieci w tym wieku nie rozróżniają jeszcze dwuznaków. Nie uczę jej jeszcze ortografii, jeśli popełni błąd, to jej nie poprawiam, by nie zniechęcić. Najważniejsze, by ćwiczyć słuch fonematyczny, ponieważ nauka czytania nie polega włącznie na znajomości liter ale na złożeniu ich w wyraz. nauka czytania powinna więc opierać się na zabawach słuchowych. Należy ćwiczyć z dzieckiem: sylabowanie, głoskowanie, wyodrębnianie głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie.

 2. ~Karolina pisze:

  Dziekuje bardzo. Pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>